Nabízené služby

 Fóliové aparáty

Fóliové aparáty jsou vhodné pro pacienty, ketří v průběhu léčby požadují maximální komfort a neviditelnost.

 Estetická fixní rovnátka

Kosmetická varianta pevných rovnátek je téměř neviditelná a zároveň stejně účinná. Zámky jsou vyrobeny ze safírové keramiky.

Fixní pevná rovnátka

Jedná se o základní kovová pevná rovnátka pro všechny vady chrupu. Upevněna jsou na stálý chrup dospívajícího nebo dospělého pacienta.

Snímatelná rovnátka

Rovnátka jsou určená nejmladším pacinetům. Zlepšují vady chrupu, které se projevují velice brzy, tedy v období smíšeného chrupu okolo 8. roku věku dítěte.

 Konzultace

Konzultace s pacienty, kteří nejsou spokojeni se svým úsměvem, ale pro léčbu rovnátky nejsou zcela rozhodnuti. Nemají žádanku na vyšetření od svého stomatologa.


Vstupní vyšetření

Vstupní vyšetření je prováděno na základě žádanky na vyšetření od registrujícího stomatologa. Vyšetřeny jsou ortodontické vady chrupu pacienta. Před zahájením léčby je aktuální stav kompletně zdokumentován. Je provedena fotodokumentace stavu, jsou zhotoveny otisky chrupu a potřebné RTG snímky. Otisky zubů provádíme v ideálním případě na lačno (2 hodiny po jídle). Jsou-li k dispozici aktuální RTG snímky zhotovené registrujícím stomatologem, pak by je měl pacient poskytnout v elektronické formě (flash disk, zaslání ma emailovou adresu). Po podrobé analýze vstupní dokumentace je pacientovi sdělen navrhovaný léčebný plán ke schválení.


Před první návštěvou u nás :

Přijďte o 15 minut dříve, asistentka Vás požádá o vyplnění vstupního dotazníku, souhlasu s poskytováním informací a zhotovením RTG snímků.  Součástí vstupního vyšetření jsou otisky zubů, proto buďte 2 hodiny nalačno.

Na první návštěvu si s sebou prosím přineste kartičku pojištěnce, žádanku na ošetření (zkontrolujte platnost 1 rok) a velký panoramatický snímek celého chrupu, pokud Vám byl během posledních dvou let zhotoven.

Doprovod rodičů (zákonných zástupců) při ošetření dětských a mladistvých pacientů požadujeme až do dovršení jejich plnoletosti.


Fóliové aparáty Invisalign

Fóliový aparát je tvořen sadou zcela neviditelných fólií, které zuby postupně posouvají do požadované polohy. Jsou velmi oblíbené v USA a západní Evropě. Jedná se o nejmodernější typ léčby vysokého standartu s použitím inovativních 3D technologií. Léčba je dostupná pouze u vybraných ortodontistů.

+ Výhody: extrémní nenápadnost, pohodlí, snadné čištění zubů, snížení rizika kazu (které je vyšší při nedokonalé ústní hygieně u fixních rovnátek), velmi nízké riziko poškození aparátu

- Nevýhody: nevhodné pro léčbu těžkých vad


Estetická rovnátka

Kosmetická varianta pevných rovnátek je téměř neviditelná. Funkčnost a mechanika léčby je sice shodná s klasickým kovovým aparátem, výrazným rozdílem je však vzhled fixních rovnátek. Zámky jsou vyrobeny z průhledné safírové keramiky, která zajišťuje viditelnost přirozené barvy zubu. V estetické variantě je také vyráběn drátěný oblouk s bílým potahem. Oblouk je upevněn průhlednými nebo perleťovými gumičkami.

+ Výhody: velmi estetické a moderní, téměř neviditelné, léčí široké spektrum vad chrupu, hodí se téměř pro každého

- Nevýhody: bílý potah drátěného oblouku má omezenou životnost, gumičky se lehce zabarvují pigmenty

Fixní rovnátka

Kovová rovnátka jsou základním, nejlevnějším a nejpoužívanějším typem rovnátek na pevno v České republice, v téměř nezměněné podobě se používají už padesát let. Klasickou variantou jsou rovnátka s kovovými zámky a gumičkami (barevnými či průhlednými). Upevněna jsou na stálý chrup dospívajícího nebo dospělého pacienta.

+ Výhody: léčí široké spektrum vad chrupu, hodí se téměř pro každého

- Nevýhody: nápadnost, rovnátka nelze během léčby sejmout, složitější čištění chrupu a stravování, nutnost neplánovaných zásahů ortodontisty v případě uvolnění zámků


Snímatelná rovnátka

Snímatelná rovnátka jsou určena nejmladším pacientům. Tvořena jsou drátky a pryskyřicí. Používána byla především v minulosti, dnes jejich indikace klesá. Využívají se především pro zlepšení vad chrupu, které se projevují velice brzy, tedy v období smíšeného chrupu okolo 8. roku věku dítěte, případně po léčbě fixními rovnátky pro udržení stabilního výsledku.

+ Výhody: volba barevnosti, snadná adaptace na aparát

- Nevýhody: rovnání zubů je zdlouhavé a nedokonalé, zuby se často vrací do původní polohy


Konzultace

Konzultaci stavu chrupu a jeho ortodontických vad doporučujeme pacientům, kteří nejsou spokojeni se svým úsměvem, ale pro léčbu rovnátky nejsou zcela rozhodnuti. Nemají žádanku na vyšetření od svého stomatologa.

V rámci konzultace je vyhodnoceno, zda je léčba rovnátky pro daného pacienta vhodná, či nikoli. Při prvním setkání nabízíme nástin případné ortodontické léčby. V případě doporučení léčby je pacient objednán na doplnění vstupní dokumentace, na jejímž základě je sestaven podrobný léčebný plán, který je následně s pacientem diskutován.